Sonbahar – kış mevsiminin başlangıç göstermesi ile yavaş yavaş yazlık tişörtler yerini yumoş yumoş sweetlere bıraktı diyebiliriz. Artık havalarında giderek soğuması üzerine kış stilini yansıtan retro tarzda parçaların dolaplarımızda yerini aldığını söyleyebiliriz. Bu stili benimseyen tesettür kombinlerinde öyle ki bütünleştirici parçaların özel desenli kumaşlar ve geometrik aksesuarlar olduğu aşikar.

Romantik giyim stiline sahip olan kadınlar için şık seçimlerde bulunmak mümkün. Güçlü bir kadın imajı çizmek isteyenler için renk ve tasarımsal detaylandırmaların yer aldığı çizgiler sezon için ideal seçimler olmakta. Retro giyim stilini benimseyen kadınlar için şunu söylemeliyiz ki illaki havalı parçalar seçmek gerekmemekte. Ufak dokunuşlar ile de son derece şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Özellikle de son zamanın trendi fırfırlı gömlek modelleri şık bir blazer ceketle kombinlendiğinde vazgeçilmez bir parça olmakta.

Aksesuar seçiminizi doğru yaptığınızda iddia ediyoruz ki görünüm olarak da mevsim gözetmeksizin şık görüneceksiniz. Retro giyim tarzını benimseyen kişiler için bir diğer ayrıntı da puantiye modası. Uzun zamandır bizimle olan puantiye detaylandırması bir süre daha bizlerle diyebiliriz. Stil dolu dolaplar için şunu söylemeliyiz ki sezonun revaçta olan ürünleri fırfırlı ve dantel detaylı gömlekler, salopet ve boydan tulumlar, baştan sona düğmeli kloş etekler, bunlarla kombinlenen rengarenk çoraplar retro stili benimsemenizi sağlayacaktır.

Son zamanın çizgisi niteliğinde olan parçalarından bir tanesi de ekoseli giysiler. Adeta ofis şıklığı yaratan ekose çizgiler ceket kombinleri ile vazgeçilmez olmakta. Bunun yanı sıra aynı şekilde bu modayı yüksek bel pantolonlar ile de tamamlamanız size şıklığı benimsetmekte.

Makalemizde ayrıca size bir dipnot da geçmek isteriz. Renk seçeneği olarak pastel tonlardan vazgeçmeyin. Gri, bebe mavisi, haki, siyah beyaz renkler retro giyimin renkleri.