Tesettür giyim özellikle kapalı bayanların vazgeçilmezleri arasında yer almayı başarıyor. Tesettür giyimde olmazsa olmaz 5 parça bulunuyor. Bunlar her kapalı bayanın gün içerisinde vazgeçemedikleri parçaların başında yer alıyor. Hem yaz hem de kış mevsimlerinde en çok tercih edilen parçalara göz atacak olursak şu şekilde söylemek mümkündür.

Feraceler: Kapalı bayanların her sezonda tercih etmiş oldukları tesettür giyimleri içerisinde feraceler yer alıyor. Rahat ve bol kesimli olmasının yanı sıra bayanları da son derece şık göstermesi ister istemez kapalı bayanların da ilgisini çekerek günlük yaşantılarında kullanmalarına yardımcı olmaktadır. Canlı renklerin hâkim olduğu feracelerle aradığınız şıklığı da ortaya çıkarabiliyor ve gün içerisinde de güzel görünebiliyorsunuz.

Pardesüler: Özellikle kış mevsimlerinde bayanların olmazsa olmaz tercih etmiş oldukları kapalı giyim kıyafetlerinin başında ise pardösüler yer alıyor. İkili renklerin, açık ve koyu tonlarda ki renklerin hâkimiyeti altına giren bu parça bayanların mahremiyet bölgelerini en iyi şekilde kapatan parçaların da arasında yer alıyor.

Başörtüler: Kapalı bayanların gün içerisine mutlaka ihtiyaç duyarak kullandıkları ürünlerin başında da baş örtü yer alıyor. Tesettür giyimin bakıldığında tamamlayıcı bir parçası olarak ön plana çıkan başörtülerin de özellikle kapalı bayanlar için sın derece önemli olduklarını söyleyebiliriz. Tesettür giyim denilince akla ilk olarak saymış olduğumuz bu 3 parça geliyor diyebiliriz.