1. Her ne kadar şalımızı hep aynı yaptığımızı sansa da etrafımızdakiler aslında şalımızı çok çeşitli şekillerde yapmaktayız. Üzerinde uzun süre uğraştığımız şal modeli sanki öncekilerden farksızmış gibi davranan arkadaşlarımıza da alınmıyoruz diyemeyiz

  2. Açık bayanlar saçla uğraşılmadığından kısa sürede hazırlandığımızı düşünürler. Oysaki biz o şalı yapana kadar ne eziyetler çekiyoruz.

  3. Acil bir şekilde dışarı çıkmamız gerektğinde açık bayanlara karşı avantajlı olduğumuzu inkar etmeyiz çünkü kapalı olmanın faydalarını öyle zamanlarda hissederiz. Saçımızı yıkayacağız diye uğraşmadan şalımızı hemencecik takıveririz.

  4. İğnelerimiz bizim en büyük kabusumuzdur. Çünkü her yerden şalımızın iğneleri çıkar. Çantamıza elimizi atarız iğne, kanepe de iğne, yastıkta iğne 🙂

  5. Sıcak yaz günlerinde bizde terlemekteyiz. Bu nedenle dışarı çıkmamayı tercih ettiğimiz doğrudur.

  6. Yaz aylarında "yanuyoruz, hava çok sıcak" diyen arkadaşlarımızın "ben ne yapayım, ben" diyerek o an saçına yapışmak isteriz.

  7. Denize gitmekten açık bayanlar kadar haz almıyoruz. Çünkü deniz, kum, güneş güzel ama biz hala yanıyoruz, deniz dahi serinleyemiyoruz.

  8. Özellikle iş başvurusu yaparken tesettürlü olduğumuzdan dolayı ön yargılı yaklaşılacağını sanarak çekinmekteyiz.

  9. Takılara fazlasıyla özenmekteyiz. Özellikle kolye ve küpelere ilgimiz vardır. Şal yapım şeklimizi kolye takmaya uygun bir biçimde ara ara ayarlasakta küpe içimizde hep bir ukde olarak kalır. Ve biz reyonlardaki o küpelere kedinin ciğere baktığı gibi bakarız.