Türbanlı Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

türbanlı gelinlik modelleri

Paylaş

Kapalı Gelinlik Modelleri

Düğün günü geldi çattı ve sen hala nasıl bir gelinlik alman gerektiğine karar veremedin. Üstelik türbanlı olduğun için de gelinliğine biraz daha özen göstermen gerekiyor. Gelinliğin kol kısmıydı, boynuydu, etek ucuydu derken?  kafan tamamen karışmış da olabilir.

İşte gelinlik seçerken göz önünde bulundurman gerekenler;

bayan bedel ölçüleri

  • Öncelikle kendi vücut yapını ve kusurlarınızı gelinlik seçerken göz önünde bulundur.

Şayet boyun kısaysa etek kısmı kabarık olan türbanlı gelinlik modelleri hiçte sana göre değil! Öyle ki bu tarz bir gelinlik senin daha kısa görünmene bile neden olabilir.

Bel kısmında fazlalıklar olduğunu düşünüyorsanız, çapraz detaylar ile süslenmiş bir gelinliği tercih edebilirsiniz. Böylelikle belini normalden daha ince gösterebilirsin.

Fazla kiloların ile başın dertte ise yine kabarık gelinliklerden uzak durmalısın. Beden ve bel kısmında işlemelerin yer aldığı bir gelinlik, karın bölgendeki fazlalıkları gizlemene yardımcı olabilir.

uyumlu görünüm

  • Gelinliğin bel, etek ve kol kısmının birbiriyle uyumlu olduğundan emin ol

Türbanlı gelinlikleri başarı ile taşımak, normal gelinliklere göre daha zordur. Ancak imkansız değildir. Gelinliğin birbiriyle bağlantısız parçalardan oluşmasını istemiyorsanız, etek kısmında yer alan işleme ve payetlerin bel ve beden kısmında da yer almasına dikkat etmelisiniz.

evde gelinlik dikimi

  • Kendi hayalindeki gelinliği kendin diktirmeyi dene!

Bütün gelinlik modellerine denemene rağmen dilediğiniz tarzdaki gelinlik modelini bulamadıysan, bir terziden yardım alabilir; hayalindeki gelinliğe kavuşabilirsin.

şık gelinlik modelleri

  • Gösterişli gelinlik modellerine göz atmayı unutma!

Renkli janjanlı taşların yer aldığı, işlemeli ve uzun kuyruklu bir gelinlik, belki de hayalindeki gelinlik modeli olabilir.

Kumaşın tafta kumaş olduğundan emin ol. Etek kısmı kabarık bir gelinlik ile kendi düğününün yıldızı olabilirsin. Duvak kısmında taşların yer aldığı bir tesettürlü veya türbanlı gelinlik modeli ile kendini kraliçeler gibi hissedeceğinden hiç ama hiç şüphemiz yok!

Bu söylediklerimizi dikkate alarak, hem vücut yapına uygun hem de hayallerindeki gelinlik modelini bulabilirsin. Tabii ki öncelikle senin kendini nasıl mutlu ve rahat hissettiğin kesinlikle ilk önceliğin olmalı! Tabii ki damat adayının düşünceleri senin için önemliyse gelinlik seçiminde ona da danışabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir