Mezuniyet elbisesi nasıl seçilir? Haydi başlayalım. Şıklığınızı konuşturacağınız dönemlerden bir tanesi de mezuniyet törenleri olmakta. Mezuniyet partisi zamanda yolculuk etmenizi sağlayacak. Mezuniyet abiyesi seçimi için ipuçlarını veriyoruz.

Lise mezuniyet elbiseleri

Model olarak dantel etekli abiyeler, asimetrik kesimli elbiseler, kat kat etekli modeller, alt kesim şifon detaylı modeller, ithal kumaş üretimli elbiseler, tüy detaylı abiye modelleri ve benzeri zengin içerikteki desenlerle abiye ve elbiseler sezonda yerini almakta.

Üniversite Mezuniyet balosu için alternatif arayanlar 

Üniversite balosu için mezuniyet elbisesi arayanlar bu sezon daha çok payetli modeller revaçta. Genellikle belden tam oturtmalı ve düz kesimli abiyelerin daha şık durduğunu söyleyebiliriz. Lakin Feminen ve modern bir tarzdan hoşlanıyorsanız hakim yaka abiye modellerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle de şifon kumaştan tasarlanan birbirinden şık abiyeler ve uzun anvelop kesimli olanlar bu sezon vitrinlerde sık rastladığımız modellerden bir tanesi diyebiliriz. Elbisenin kesimi kadar gecenin yıldızı olman adına renk seçimi de oldukça önem taşımaktadır.  Sezonun renkleri, mercan, mint yeşili, pudra, bej, sarı ve lila gibi renk tonları hem güzel görünmeniz sağlayıp hem de seni oldukça iddialı bir stile eriştirecektir.

Peki Vücut tipine göre abiye seçimi nasıl olmalı?

Genellikle mezuniyet abiye modelleri seçiminde kurallar hemen hemen aynı. Vücut tipine göre seçim yapmak demek doğru orantılı yapıda belirgin ölçüleri açığa çıkaran seçimler yapmalısınız. Avantajlı olan vücut tipi kum saati modülündeki vücut yapısı. Yani bu demek oluyor ki bu vücut tipinde bulunan kadınlar hemen her türlü abiyeyi kolaylıkla taşıyabilir. 

Üçgen vücut tipine uygun abiye seçimi ise genellikle A kesimli abiye modellerini tercih etmelidir. Bu alanda da asimetrik kesimli abiyeler oldukça şık duracak diyebiliriz. Göğüs kısmında işleme olan modeller ve V yaka yapısına sahip olanlar bu vücut tipi için ideal abiye modellerinden diyebiliriz.

Ters üçgen vücut tipine uyumlu abiye modeli ise yine volanlı etek yapısı olan, kabarık modeller olmakta.