Tesettür abiye modellerinde farklı model ve renk tasarımların sezonda yerini almaya başladığını söyleyebiliriz. Renk ve desen konusunda fark yaratacak modeller arayışında isenız şüphesiz ki son zamanların trendleri arasında istediğiniz rengi tercih ettiğinizde model olarak hemen her detayda abiye bulabilmeniz mümkün. Yeni sezon abiyeler kaliteli kumaş yapısı tercih edildiğinde hem sizi yazın bunaltıcı sıcaklarında rahatsız etmeyecek hem de istediğiniz şıklığa kavuşmanızı sağlayacaktır.

Bu sezon renk seçeneklerinde en çok rağbet gören abiye modellerinin mürdüm lacivert ve altın renklerde olduğunu söyleyebiliriz. Abiyeler ile renk uyumu karmaşasına çok girmemenizi öneririz. Öyle ki bazı renkler ile tezat renkleri kombinlediğinizde bu uyumlu olmaktan çok rahatsız edici ve gözü yoran bir kombin olarak tamamlanıyor.

Abiye modellerinde genellikle rağbet gören kumaş türleri şifon, tül ve saten olan modeller olmakta. Daha çok uçuş uçuş modellerin açığa çıktığı bir sezon olacağını söyleyebiliriz. Özellikle de genç bayanlar için hem ışıltılı hem de zarif detaylı abiyelerin raflarda yerini aldığını söyleyebiliriz.  

Gri, taba, mürdüm, fuşya, okyanus mavisi, lila ve benzer renk tonlamalarının daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. 

Geçen sezonda bulunan kemer detaylı abiyeler de yine bu sezonda oldukça tercih edilmekte. Lakin kemer detayı için şunu söylemeliyiz ki özellikle de hakim yaka abiye modelleri için kemer detayı oldukça şık bir duruş sergilemekte. Kemer detayının yanı sıra abiyelerin kol detayları da yine bu sezon daha hareketli. Özellikle de bol kesimli salaş kol modelinde olan abiyeler tasarım ve kullanım olarak daha güzel bir görünüm imkanı sunmaktadır.