Kapalı bayanlar da artık yanlış tesettür giyim yollarına başvurarak görünümlerinin son derece kötü olmasına neden olabiliyor. Ne yazık ki ülkemiz de ki pek çok kapalı bayanın da aynı hata içerisine düşmüş olduğunu da artık söyleyebiliriz. Tesettür Giyimde Yapılan 2 Yanlış konusuna değinecek olursak her ne kadar çok yanlışlar olsa da bayanların en çok yapmış olduğu büyük hataları şu şekilde belirtmemiz de mümkün olacaktır.

Bedeninize Göre Tesettür Kıyafet Seçmelisiniz

Bedeninizi tam olarak tanımadan yanlış tesettür giyim modellerini tercih etmek sizi daha güzel değil daha kötü bir görünüme doğru da itmeye başlayacaktır. Bu sebepten dolayı öncellikli olarak vücut yapınıza uygun bir şekilde giyinmeniz gerekmektedir. Ayrıca boyununuzu da mutlaka hesaba katarak kıyafeti tercih etmeden önce mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Genelde eğer uzun boylu ve kapalıysanız bu konuda daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü boynunuza oranla daha kısa tesettür kıyafetler sizi oldukça komik gösterecektir.

Eşarp Kullanımlarında Yapılan Hatalar

Genelde eşarpta bir bayanın şık olmasını ya da kötü görünmesini engelleyen başlı parçaların arasında yer alıyor. Daha çok eşarplarla birlikte bone her ne kadar kullanılıyor olsa da ipek ve saten tarzı boneler kullanmak yapacağınız en büyük hataların içerisinde yer almaya başlayacaktır. Bu sebeple saten ve ipek tarzı kullanılmaması gerektiğinin altını da çizmek isteriz.