1. İnciler: Tesettürdeki hanımların gizemindeki asalet tartışılamaz. İncinin de öyle. O halde tesettür ve inciyi bir araya getirmek sizin için mükemmel bir fikir olabilir. İnciyi ister kolye, ister bileklik olarak kullanabilirsiniz. Takı pek sevmem derseniz; gömleğinizin pardösünüzün kollarındaki klasik ve basit düğmeleri sökerek yerine inci dikebilirsiniz. İnci asaletinize asalet katacak.

  2. Yüzük: Tesettürlü bir bayansanız küpe kullanamamaktan yakındığınızı biliyorum. Hatta kolye kullanmakta da zorlandığınızı biliyorum. Sizin için şüphesiz en iyi, en güzel ve en kolay takı yüzükler. Yüzük seçiminizde yaşınıza dikkat edin. Genç bir bayansanız kemik yüzükleri tercih edebilirsiniz, şayet biraz daha olgun bir bayansanız tek taş ya da Hürrem yüzüğü olarak klasikleşmiş yüzüklerin çeşitleri tam size göre olacaktır.

  3. Eldiven: Eldiven de ne demeyin. Fransız kadınlarının giyimindeki asalete de hayran olduğunuzu inkâr etmeyin. Modern bir tesettür giyim tarzına sahipseniz; kullanacağınız deri ya da dantel eldivenler sizi olduğunuzdan çok daha şık ve asil gösterecektir. Birde zarif ellere sahip olmanız eldiven kullanımında önemli tabii ki. Eldiven bütün dikkatinizi ellerinizde toplayacağından minik ve zarif ele sahip bayanlar mutlaka eldiven tercih etmeliler.

  4. Kemer: Kemerler giyimin tamamlayıcı parçasıdır. Kemersiz bir kombin yeterli bir kombin değildir. Pardösünüze, gömleğinize, tuniğinize hatta feracenize kemer takmalısınız. Kombininizi daha zengin, sizi olduğunuzdan da iyi gösterecektir.