Son zamanlarda tesettürlü gelinlik modelleri ve tasarımcıların bu yönde bolca çalışmaları olmuştur. Özellikle yeni sezon gelinlik kreasyonuna bakıldığında bunun örneklerini çokça görürüz. Yeni sezon tesettür gelinlik modelleri yeni evlenecek olan tesettürlü gelin adaylarının karşısına oldukça farklı ve gösterişli modellerle çıkmıştır.

Prenses gelinlik modeli

Kabarık gelinlik modellerini ve gösterişi seven gelin adaylarının daha çok tercih ettiği prenses gelinlik modeli bu sezonda da farkını ortaya koymuş görünüyor. Değişik tasarımlarla size hem sade hem de şık olma fırsatı sunuyor. Son zamanlarda trend haline gelen bu modeller tesettür tasarımı ile de tesettürlü gelin adaylarının da gözdesi haline gelmiştir. Üstelik sadece muhafazakar giyimi benimseyen değil diğer tüm hanımlarında tercihleri arasındadır.

Pelerinli gelinlik modelleri

Son zamanlarda prenses gelinlik modelin yanında özellikle tesettürlü hanımların tercih ettiği pelerinli gelinlik modelleri farklı bir görünüm ortaya koyuyor. Hem sade hem de uçuşan pelerini ile şık ve farklı bir hava katıyor. Üstelik fazla kilolarınızı örterek üst kısmınızın daha hoş görünmesini sağlamakta. Tesettüre en uygun olan bu modeli sizde düğününüzde seçebilir ve sıradan bir gelinden çok daha farklı görünebilirsiniz. Elbiselerinden sonra gelinliklere de uygulanan pelerin birçok genç kız tarafından sevilmiş ve gelinliği daha farklı gösterdiği için kendi gelinliklerinde de bu modeli tercih etmelerine neden olmuştur. Sizlerde farklı bir görüntü arayanlardansanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Pelerinli gelinlik modellerinde çıkarılıp takılabilen modeller mevcuttur. Bu modeller kullanım rahatlığı olarak da oldukça ideal. Dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı bu modeli tercih edecekseniz duvağınızı doğru seçmelisiniz. Aksi durumda hem rahat hareket edememe hem de görünüm olarak hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkar.