1. Sıcakların Istırabı

  Tesettür sıcakları ıstıraba çeviriyor. Açık hanımlar sıcaktan şikâyet ederken bizler onlara ufak bir bakış atarak “Deli midir nedir?” iması yapıyoruz.

 2. Açık Kıyafetlerindeki Hayranlık

  Tesettürlü bayan arkadaşlarımız resmen modacı gazabına uğramakta. Eline aldığı gömleğin arkasının transparan çıkması, desenini beğendi eteğin mini olması ve buna benzer onca sorun lanetimiz durumunda. Modacıların bu duruma acil el atması gerekiyor.

 3. Denizde Kapalılık

  Kapalı olmak deniz de hayli bir zor. Zira haşemayla denize girerken kendimizi şişecek bir balık gibi hissediyoruz. İtiraf edelim o heşemanın içi su dolacak ve sanki şişerek koca bir balık görünümü olacak diye korkmuyor değiliz 🙂

 4. Ruj Komedisi

  Tesettürlü bayanların makyajlarını çok iyi ayarlamaları gerekiyor. İyi bir de makyaj tekniğine sahip olmaları gerekiyor. Çünkü tesettür de yüz dikkatli direk olarak dikkati çekiyor. Tesettürlü bayanların en büyük hatası ruj yönünde oluyor. Sürdükleri kırmızı bir ruj güzellikten ziyade komediye yol açabilir, gönül ne kadar istese de ne yapalım.

 5. Eşarp – Şal Bağlama Şekillerindeki Trajedi

  Tesettürlü bayanlar olarak farklı farklı eşarp ya da şal bağlama şekillerini denemekteyiz. Evde denerken mükemmel bir şekilde bağladığımız eşarbımız, her ne hikmetse dışarı çıkacağımız zaman bir türlü aynı güzellikte olmaz. Bu da kaderin bir cilvesi mi desek ihaneti mi desek bilemedik…

  Farklı bağlama şekillerini birbiriyle karıştırarak saçma bir şey ortaya da çıkarmakta ve bir şey icat etmişçesine de sevindiğimiz doğrudur.