Davetler, söz, nişan, nikah ve çekim süreçlerinin vazgeçilmezlerinden bir tanesi de beyaz abiye elbise modelleri olmakta. Kuşkusuz ki kadınlar için saflığı ve zarafeti simgeleyen renklerden bir tanesidir beyaz rengi. Genellikle bu özel günler için elbise seçimi yapılırken ilk olarak renk kriteri değerlendirilmektedir. Bizlere renkler uyuyor ise o doğrultuda model seçimine yöneliriz. Genellikle özel günlerimizin vazgeçilmezi de beyaz renkli seçimler olur.

İster uzun ister kısa ister dantelli isterse de şifon olsun her detaylandırmada seçim yapılabilmesi mümkün. Beyaz abiye seçimi duruş olarak da dupduru görünmesi nedeniyle iyi bir seçim olmaktadır.

Kadınlar giyecekleri kıyafetin giydikleri günü yansıtması dolayısıyla ve o günü özelleştirmesi nedeniyle değerlendirip beyaz abiyeleri tercih etmektedir. Beyaz elbise abiyeler özellikle de ufak dokunuşlar ile sadeliklerini pekiştirip şık bir görünüm oluşturmaktadır. Ayrıca beden seçeneği olarak da yapacağınız birkaç dokunuş ile her bedene uygun bir kombin yapabilme imkanı bulunmaktadır.

Kıyafet seçiminde tercih edilen tek renk beyaz da değildir ayrıca ekru renk tonları da bu kriterler arasında yer alan renklerdendir. Kombin yapacağınız alana göre elbisenizi hem sezona hem de konseptinize uyumlu kılabilirsiniz. Bunu bir kemer ile yada püskül ile veyahut da kıyafetinize ekleyeceğiniz aksesuarlar ile gerçekleştirebilmeniz mümkün. Yeni sezonda yer alan modellere göz attığımızda en çok tercih edilenler; Kayık yaka, hakim yaka, uzun ve yırtmaçlı abiyeler, derin sırt dekolteli abiye modelleri ve tek omuzlu abiye modelleri sezonda en çok tercih edilenler arasında yer almakta. Bir diğer sezona uygun tercih edilen abiye modeli de pelerinli olanlar. Özellikle havaların soğuduğu şu dönemlerde adeta kurtarıcı niteliğinde diyebiliriz. İster pelerinli isterseniz de davetinizin ilerleyen zamanlarında sıcak olunca pelerini çıkarabilirsiniz.