öksürük nasıl geçer

Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Bu Öksürük nasıl geçer diye soruyorsanız pek çok kişinin hayatını zindan eden rahatsızlıklardan birisi olan öksürük konusunda dikkate alınabilecek bazı ipuçları makalemizden öğrenebilirsiniz. Bu rahatsızlıktan muzdarip olan kişilerin belirtilen ipuçlarına dikkat etmeleri halinde öksürük problemlerini azaltabilmeleri ya da tamamen giderebilmeleri mümkün olmaktadır.

Karabiber Çayı

  • Öksürüğe Karşı Karabiber Çayı

Vücuttaki kan dolaşımını ve balgam akışını hareketlendiren karabiber çayı bu yönü ile öksürüğe de çok iyi gelmektedir. Doğal bir antibiyotik olan karabiber çayına bal katıldığında ise ekstra etki göstermektedir.

kekik bal karışımı

  • Öksürüğe Karşı Kekik ve Bal Karışımı

Bronşit gibi hastalıklara ya da üst solunum yollarında meydana gelen çeşitli rahatsızlıklara karşı oldukça etkili olan bal ve kekik karışımı düzenli olarak uygulandığı takdirde öksürüğü tamamen kesebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus kekiğin öğütülmüş halde değil de, yaprak olarak uygulanması gerektiğidir.

limon karışımı

  • Öksürüğe Karşı Limon, Karabiber ve Tuz Karışımı

İçerdiği bol miktarda C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendiren limon bu sayede öksürük problemi üzerinde de etkili olmaktadır. Öksürük için ideal yiyeceklerden birisi olan limonun üzerine bir tutam karabiber ve tuz döküldükten sonra yenmesi öksürük tedavisinde uygulanabilecek olan diğer yöntemlerdendir.

süt bal karışımı

  • Öksürüğe Karşı Ilık Süt ve Bal

Özellikle yatmadan önce uygulanabilecek olan bu karışımda sütün sıcağa yakın ılık olması alınabilecek faydayı da arttırmaktadır.

badem portal suyu karışımı

  • Öksürüğe Karşı Badem ve Portakal Suyu

Rondo yardımı ile parçalanan bademlerin bir bardak taze sıkılmış portakal suyunun içine atılarak tüketilmesi de yine öksürük üzerinde iyileştirici etki göstermektedir.