Özellikle tesettürlü hanımların vazgeçilmezi olan pardesülerde bu yıl moda nedir? Üstünüze en iyi gidebilecek ve sizi olduğunuzdan daha zarif gösterebilecek biçimde pardesüler hangileridir? Hangi eşarpla hangi pardesü nasıl uyum sağlar? Tüm bu sorularınıza cevap bulabileceğiniz bu makalemizi okumadan sakın pardesü alışverişine çıkmayın.

Pardesü ülkemizde yıllardır tesettür  giyimin vazgeçilmezi dış kıyafettir. İster yaz ister kış olsun farklı farklı modelleri ve renkleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu yıl pardesülerde bebe yaka ve dar kesim daha ağırlıkta. Pardesüde lider markaların vitrinlerine şöyle bir bakacak olursanız deri detaylı ve asimetrik kesimde modellerin daha ağırlıkta olduğunu göreceksiniz. Proporsiyonuna göre giyinmek isteyen hanımlara da birkaç tavsiyemiz olacak. Omuzları küçük olan hanımlar için pardesü seçimi omuz detayı büzgülü veya vatkalı şekilde pardesüler kullanmaları ve beden çizgisi omuzdan başlayan tarzda pardesüleri seçmelerini öneririz. Bir diğer öneri ise basen kısmı geniş hanımlar için. Kesinlikle mevlana tipi, çan tipi gibi modelleri tercih etmeyin. Alta doğru genişleyen modeller sizleri olduğunuzdan daha basenli gösterecektir. Onun yerine belden oturtma ve boru tipi pardesüleri tercih etmenizi öneririz. Belinizi ince ve omuzla basen oranını tam yansıtacaktır.

En çok kararsız kalınan konu hangi eşarpla hangi pardesü konusudur. Sizler için genel bir tavsiyede bulunacağız. Öncelikle belirtmek gerekir ki keten tonlarında bir pardesüye sahipseniz mutlaka içinde mavi olan veya mavi ağırlıkta bir eşarp tercih etmelisiniz. Bu beyaz renk pardesüde de geçerli. Eğer koyu renk kahve bir pardesünüz varsa üstüne somon rengi veya narçiçeği muhteşem yakışacaktır. Siyah bir pardesünüz varsa daha açık renkleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Zira siyah kolay bir renk gibi dursa da koyu renk bir eşarpla görüntüyü boğmuş olacaksınız.