Sadece Tesettürlü Hanımların Anlayabileceği Konular


Yaz sıcağında buram buram terlemek
Her ne kadar çevreden sürekli bir eleştiri gelse ve bu şekilde nasıl dolaştığımızı merak etseler de aslında kimse ne çektiğimizi tam olarak kavrayamaz. Yaz sıcaklarında kat kat giyindiğimiz, bizi sıkan türbanla boğuşmak zorunda kaldığımız için biz birbirimizi bilir ve elbette daha iyi anlarız.


Doyasıya gülememek ve açık bayanlar gibi davranamamak
Her ne kadar tesettür aynı zamanda bir yaşam stili olsa da, bizim de güldüğümüz komik espriler, gidip görmek istediğimiz yerler, zaman zaman kız kıza da olsa eğlenmek istediğimiz zamanlar olabilir. Toplum baskısı tesettürlü bayanlar üzerinde daha fazla olduğu gibi en doğal eylemler bile hafif hareket olarak algılanabilmektedir.


Makyaj yapamamak
Abartıya kaçmadan hafif bir rimel veya güzel bir sürme çekmek istesek de toplumdaki kişilerce yanlış anlaşılacağımızdan korkarız.


Tatilleri gönlünce geçirememe
Gittiğimiz tatillerde bir köşede beklemek ve havuzun keyfini çıkaranları izlemek zorunda kalırız.


Bir de kapalı” sözü
Çoğumuzun en büyük kâbusudur bu söz. Kapalı bayanlardan melek olmalarını bekleyen insanlar yüzünden çoğu bayanın rahatça gerçekleştirdiği eylemler bizim için stresli ve korkulu bir işe dönüşebilir.


Sürekli kayan eşarplar
Kafamızdaki eşarp zamanla yer çekiminin etkisi ile midir bilmem daima kaymaya müsaittir. Sürekli bonemizi çekiştirir, kafamıza onlarca iğne takar ve sürekli elimiz başımızda dolaşırız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*