Tesettür giyimde normal giyim kadar hamilelik sürecinde tercih edilen kıyafetlerde son derece önemlidir. Giyim konusunda bizlere sağlanan esneklik durumu bu süreçte bir tık daha özenli olmalıdır. Hangi markalarda hamile giyim bulunuyor denilecek olursak LCW, Defacto, H&M, Oysho, Mothercare, Civil, Gebe ve Ebru Maternity markalarından hamilelik dönemine ait kıyafetler temin edebilirsiniz. Bu markalar hem esneklik açısından hem de seçenek açısından elverişli markalardandır.

Hamilelik süreci sizler için sıkıntılı bir süreç olsa da giyim konusunda kendinizi huzursuz hissedeceğiniz bir dönem değildir. Görünüm olarak kendinizi şık hissedeceğiniz dönemlerde şık kombinler yapabilirsiniz. Sezonda yer alan markalar kapsamında içerik olarak işlemeli, taşlı ve dantelli modellerden de tercih edebilmeniz mümkün. Tesettür giyim konusunda tercih edilen parçalardan yola çıkacak olursak şifon modellerin çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca robalı olan ve genişleyen modeller de hamilelik döneminde en çok tercih edilen modellerden. Rahat kesim olması hamilelik sürecinde tercih edilebilirliğini arttırması yönünde önemli birer detaydır.

Bu süreçte seçeceğiniz tasarımlar sizleri davetlerde rüküş gösterecek diyemeyiz. Yapacağınız birkaç aksesuar eklemelerinden sonra seçeceğiniz elbise modeli ile şık seçimlerde bulunabilirsiniz. Tesettür giyim konusunda yapacağınız kombinde önemli olan bir diğer eklenti de eşarp modeli eşleştirmesi. Büyük beden kategorisinden de aynı kriterlerde seçim yapabileceğinizi bilmelisiniz. Bazen büyük beden tercih eden kişiler de hamile giyim alanından parçalar tercih edebilmektedir. Hamilelik sürecinde tercih edilen detaylandırmalarda en önemlisi de kişinin rahatlığı olmakta. Hamile giyim hususunda tercih yaparken tarzınızı yansıtacak bol kesimli kıyafetler tercih etmelisiniz. Ayrıca ikili takımlarda da öne çıkan bir detay kilo alımı ve verimi sonrasında vücudunuza uygun ayarlama yapabileceğiniz modelleri tercih etmelisiniz. Bu modeller sizlere hem ekonomik olarak hem de kullanım imkanı olarak daha sonrası için alternatif oluşturan parçalardan olacaktır.