Tesettür gelinlik modelleri yeni sezon tasarımları ile adeta göz doldurmakta. Prenses modelli tasarımı ile oldukça şık bir model olan tesettür gelinlik modelleri iddialı bir görünüme sahip olup gelin adaylarının en çok tercih ettiklerindendir. Mekan konsepti olarak da tarihi mekanları veya daha ağır gösterişli konsept tercih edenler için uygun olan prenses gelinlik modeli kabarık olmasıyla da adeta birer kamufle bir gelinlik modelidir. 

Uzun bir duvak ile bütünleştireceğiniz gelinlik modeli sizlerin bu mutlu gününde şık görünmenizi sağlayacaktır. Tesettür gelinlik modelinde özellikle de prenses gelinlik modeli hem tasarım hem de gösteriş olarak oldukça şık bir seçim olmakta. Her ne kadar işlemeli veya sade bir model tercih etseniz de bu modelde her detaylandırması ile gelinliğiniz ben burdayım diyecek görünümde olacaktır. 

Tasarım olarak romantik tarzda olan prenses gelinlik modeli dantel detaylandırması ile etek uçlarında, kol ağızlarında ve göğüs bölgesinde oldukça şık durmakta. Rahat etmek istiyorsanız bu modeli seçerken kuyruklu ve kuyruksuz olarak seçim yapabilirsiniz. Ama düğününüzde rahat  hareket etmek isterseniz kuyruksuz modelli bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Kuyruklu gelinlik modelleri genellikle tarihi mekan düğünleri ve bu mekanlarda olacak olan çekimler için daha çok tercih edilmekte diyebiliriz. Prenses gelinlik modeli olarak tercih edilen bir diğer seçimde saten kumaştan tasarlanan gelinlik modelleri olmakta. Bu model gelinlikler de oldukça şık bir görünümde olmakta. Gelinlik modeli olarak seçimler oldukça fazla. Siz sizler için vücut tipinize uygun gelinlik tercih edebilirsiniz. Lakin bu modelde vücut tipi olarak tam oturtmalı istiyorsanız dahi çıkarılabilir bir etek tipinde olan bir modeli de tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem istediğiniz gelinliği seçip hem de kuyruklu bir model tercih edebilirsiniz. Buda özellikle görünüş olarak güzel olsun ama aynı zamanda rahat da hareket edebilirim diyenler için ideal bir seçim.