Bölgesel olarak alınan kilolardan kaynaklı göbek bölgesindeki şişkinlikten hemen hepimiz şikayetçiyizdir. Lakin bu durumla barışık olmamızla birlikte yine alternatif olarak rahatsız olduğumuz karın bölgesini nasıl kamufle ederiz hadi başlayalım. Stil illüzyonunu doğru şekilde yaptığınızda her ne kadar göbek bölgenizden şikayetçi olsanız da bu durumun üzerinden doğru kombin ile gelebilirsiniz.

Düz renk seçimi
Öyle ki karmaşık renk seçimleri her zaman için sizleri iri gösterecektir. Bu özellikle de şişkinlik bulunan bölgeler için iyi bir seçenek değildir. Bölgesel olarak kamufle edici bir durum oluşsun istiyorsanız düz renkleri tercih etmelisiniz. Ayrıca bu noktada önerimiz sırf siyah giyinin demek de değildir. Canlı ve tek renk seçimi bölgesel sorunların üzerinden gelmek adına en doğru seçimdir.

Kesimi bol kıyafetler
Bol kesim parçalar her zaman için kurtarıcıdır. Boyfriend gömlekler hem son derece tarz hem de fazlalıklarınızı gizlemek adına ideal bir seçenektir. Lakin bu seçimi yaparken de bol kıyafet giyineceğim derken çok bol kıyafetler seçmenizi de önermeyiz. Ayrıca asimetrik kesimli kıyafetlerde bölgesel kamufle için ideal.

Kemer ve benzeri karın bölgenizde darlık yaratacak kıyafetler kullanmayınız. Bu tarz ayrıntılar dikkatin daha çok karın bölgesinde olmasına sebebiyet verecektir. Onun için kemer vb aksesuar seçiminde bulunmayınız.

Yüksek bel seçimi
Yüksek bel pantolon ve benzeri parçalar bel bölgesinin kamufle olması adına oldukça şık detaylardır. Bunun için seçiminizi düşük bel pantolonlar yerine yüksek bel seçimden yana kullanmalısınız.